Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Euroliga (www.euroleague.net)

PostPosted: 08.02.2006 19:41
Daaaa am vrea noi sa fim in Euroliga. E cea mai tare competitie europeana, sunt niste super-echipe acolo. Spre exemplu Ploiesti a castigat a 4 competitie europeana si intr-a treia ca valoare a terminat pe ultimu loc in grupe. Astea doua sunt organizate de FIBA. Cele mai tari sunt Euroliga si Uleb Cup organizate de ULEB
De fapt am facut threadu asta sa va zic ca se transmit meciuri din Euroliga pe Sportklub, e un nou post tv bagat in grila de cablu de RCS.
Astazi de la 21:45 Real Madrid vs. Panathinaikos.
Maine de la 21:45 Prokom Trefl vs. Lietuvos Rytas
PostPosted: 08.02.2006 20:02
sportklub?? e in pachetul de baza?
PostPosted: 09.02.2006 00:32
da :)
PostPosted: 09.02.2006 00:49
Real vs PAO 73 - 90
PAO avea un centru american, Batiste, fantastic. Macar un sfert din asta daca am avea ehhee am fi departe :)
In rest baschet european (mie imi place), altceva decat NBA unde se pune mult mai mult accent pe partea de show. Si cu PAO jucand zona, dar o zona unde fiecare jucator acoperea foarte bine.
PostPosted: 09.02.2006 01:37
bravo lor. chiar lipsea un program care sa transmita baschet.Ce transmite TVR2 un meci pe saptamana e foarte putin.Sper sa fie mai mult aici.Ma duc sa-l caut si eu. :mrgreen:

PostPosted: 27.02.2006 13:47
ba da ce pot juca aia ....de te doare capu! baga barcelona in ei de le vine raU! orikum nu am vazut echipa sa nu aiba aparae! nici nu poti sa teci prin ei ,nu ca aici!:P
Image

PostPosted: 01.03.2006 23:03
meci tare azi in euroliga de la 21 45 pe sportklub Benetton - Panatinaikos

PostPosted: 02.03.2006 09:44
(Benetton - Panatinaikos) ce inseamna echipa lunga, schimbau cei de la Benetton ca la handball, fara sa simti diferenta de valoare intre rezerve si primul 5. In plus erau toti calzi cand intrau, la schimbari asa dese , nu apucau sa isi iasa din mana.
PostPosted: 02.03.2006 10:07
Meciul de aseara a fost extrem de slab zic eu. PAO dupa pauza n-a mai jucat aproape nimic (24 pct.). O multime de air-ball-uri, pase gresite, ratari de ambele parti.
Astazi pe Sportklub:
21:45 Real Madrid - Climamio Bologna (live)
23:45 Maccabi Tel-Aviv - Ulker Istanbul (delay)
PostPosted: 04.03.2006 09:37
am vazut aceara un meci excelent, CSKA - Tau Ceramica 82-76. am vazut acolo niste jucatori aparindu-se extraordinar. inainte de acest meci a fost Benetton - Panatinaikos 76-69.
din pacate, comentariul a fost execrabil. numai porumbei si gogosi a scos din gura tipul respectiv, printre cele mai reusite fiind "slovenianul Lakovic".

PostPosted: 04.03.2006 13:51
da de meciu asta am vrut sa va zic si eu(CSKA -Tau Ceramica).am vazut spre sfarsitul meciului(ca tot avem treaba cu un steag peste toate tribuna)un super steag.i-au dat drumu de sus si a coborat pana jos.sigur l-a m-ai vazut careva.cel putin mie mi-a placut.era in 2 culori(rosu si albastru)si in mijloc stema clubului.
Every Dream Has A Beginning.
It Begins On The Street. It Ends Here.
Winning Changes Everything.
PostPosted: 05.10.2006 08:46
NBA sau Euroliga?

Rivalitatea dintre SUA si Europa continua. Patru formatii de peste Atlantic isi vor masura fortele cu sase echipe de top de pe Batrinul Continent, intr-un turneu fara precedent in lume. San Antonio Spurs, Phoenix Suns, Los Angeles Clippers si Philadelphia 76-ers promit un spectacol tipic american. Primul meci, FC Barcelona - Philadelphia, va fi transmis in direct la TV Sport, astazi, la ora 22:00.
San Antonio Spurs, campioana NBA in sezonul 2004- 2005, vine in Europa! Si asta nu e tot! Show-ul va mai fi asigurat de inca trei formatii din liga nord-americana, care au intentia de a cuceri fanii de pe Batrinul Continent: Los Angeles Clippers, Phoenix Suns si Philadelphia 76-ers.

Rivalele lor vor fi sase grupari care domina de ani buni baschetul european: Winterthur FC Barcelona, Lottomatica Roma, Maccabi Elite Tel Aviv, TSKA Moscova, Adecco ASVEL Lyon- Villeurbanne si BC Khimki Moscova, toate acestea fiind inscrise in Euroliga, de departe cea mai puternica intrecere intercluburi.

Mai mult, gruparile din Statele Unite si-au inceput de citeva zile sesiunile de antrenament pe teren european, asa ca turneul NBA Europe Live nu poate fi decit un succes. Astfel, in fiecare mare oras european cu echipa participanta la aceasta competitie se va desfas ura cel putin un meci.

Astazi, de la ora 22:00, la Barcelona, echipa locala va infrunta pe 76- ers, in timp ce la Lyon, cei de la Adecco ASVEL Villeurbanne isi vor masura fortele cu San Antonio Spurs, Pintenii cucerind trofeul NBA in urma cu doua sezoane si sint cotati printre favorit i la titlul Ligii in acest an. Miine va avea loc meciul dintre Phoenix Suns si Lottomatica Roma, in capitala Italiei.

Los Angeles Clippers se va deplasa la Moscova, unde va disputa doua meciuri. Unul impotriva celor de la TSKA Moscova si altul contra echipei Unics Kazan, in timp ce duminica, cei de la Spurs vor intilni pe Maccabi Tel Aviv. In final, marti, 10 octombrie, in orasul francez Cologne, Phoenix Suns va juca cu Philadelphia, iar TSKA Moscova se va lupta cu Maccabi Tel Aviv. Cistigatoarele celor doua meciuri vor juca finala in ziua urmatoare.

Parker e prieten cu Thierry Henry
Francezul Tony Parker este unul dintre cei mai entuziasti jucatori din NBA. Prietena lui este faimoasa actrita Eva Longoria, iar el este amic cu unul dintre cei mai valorosi jucatori de fotbal din lume, Thierry Henry. Jucatorul lui San Antonio Spurs s-a nascut in Belgia, insa si-a petrecut copilaria in Franta.

Tehnica sa l-a uimit pina si pe marele Henry, care recunoaste ca de multe ori traverseaza oceanul pentru a-l vedea la lucru pe conationalul sau. "Cind sint in Franta, pe timpul verii, gasesc intotdeauna timp sa ajung si in Londra, ca sa-l vizitez pe Titi (n.r. - Thierry Henry) si sa petrecem citeva zile impreuna. Regula noastra este sa nu ne dam telefoane dupa o infringere. Altfel, Titi a fost in San Antonio in play-off", mai spune Parker.

Autor: Valentin Bala, Robert Ruxandrescu
Publicat pe www.spt.ro Joi, 5 Octombrie 2006, aparut in ziarul Sport Total Numarul 419.

NU UITATI ... IN SEARA ASTA PE TV SPORT, DE LA ORA 22, AVEM PHILADELPHIA-BARCELONA. ... sa ne limpezim ochii inainte de debutul Diviziei A. :D
PostPosted: 05.10.2006 11:02
am si eu o rugaminte NU VA UITATI LA MECI CA DUPA ACEEA NU MAI VENITI LA SALA :))))
PostPosted: 01.11.2006 22:55
Pentru cei interesati.....: ma uitam aseara pe la ora 21...pe euro sport 2....si ce-am vazut? O cupa de baschet numita "ULEB CUP"..am vazut 2 meciuri - Real Madrid cu o echipa olandeza.....incheindu-se cu victoria olandezilor(8 americani in lot....) si un meci dintre o echipa din polonia si una din serbia! :D Mecieurle au fost super frumaose primul mai frumos decat cele de la CM! Cine vrea sa urmareasca sa se uite pe euro sport 2.....asa mai pe seara.... :yo-yo:
PostPosted: 01.11.2006 23:39
si eu am vazut ieri sfertul 4 al meciului den bosch - real madrid.... supertare ce se joaca acolo! daca nu ma insel, den bosch este chiar fosta echipa a lui clavon
Next

Return to Competitii internationale si Echipa nationala