Sibiul.ro   |  CSU FANS   |  Facebook CSU Fans   |  CHAT   |  CSU Sibiu   |  FRBaschet   |  totalbaschet   |  DAbaschet   |  24 secunde   |  NBA   |  eurobasket

Kenny McFarland

PostPosted: 24.07.2007 11:26
Kenny este simpatic, dar la fel de simpatic era si Argrett. Este un deja-vu: acum un an il regretati pe Argrett, dar dupa ce a venit Kenny n-a mai zis nimeni nimic, pt ca K. era mai bun ca si A.

Sa avem rabdare, pt ca Alex are dreptate, K nu are nici tehnica si nici statura sa se lupte cu jucatorii Clujului sau Asesoftului.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog
PostPosted: 24.07.2007 12:48
NU la cat de simpatic e Kenny m am referit atunci cand am postat.
Si repet : nu vreau sa ma amestec eu in formarea echipei dar este inevitabil sa nu am o parere; si asta am facut: mi am exprimat cu mult bun simt parerea.
PostPosted: 24.07.2007 13:01
nickky, postul meu era mai mult un raspuns pt shadow spy. n-a pus nimeni sub semnul indoielii bunul tau simt, cred ca dialogul nostru (eu, tu, shadow spy, alexknicks etc ) a fost unul civilizat. oricum imi cer scuze daca te-a deranjat ceva din ce-am scris.
www.posterland.ro - cel mai mare magazin de postere din Romania
www.calinturcu.net - I blog

PostPosted: 24.07.2007 16:43
Intradevar ca si PF (pozitia 4) Kenny ar da impresia ca nu are forta necesara sa se bata cu Zoki (206cm) sau Obra(206cm), iar ca si SF(pozitia 3) poate nu are tehnica necesara (o aruncare precisa de la semidistanta spre 3p), dar depinde f. mult ce se mai pune in teren langa el. Foarte mult depinde de C (pozitia 5), iar daca pozitia 5 va fi un jucator masiv (> 2,10 spre 2,15) atunci Kenny e ok ca si PF, isi poate pune in valoare viteza si simtul recuperarii (adversarii fiind mai concentrati la C-ul nostru , mai puternic si mai masiv) , iar in aparare va putea sa fie ajutat de C.
O solutie e si Kenny SF (pozitia 3), in caz ca avem PG(pozitia 1) si SG (pozitia 2) foarte buni aruncatori de 3p, asta va insemna mult loc pentru el.
Depinde f. mult de ceilalti jucatori, nu e un jucator batut in cuie pe o pozitie (si poate asta e si avantajul lui). Se poate sa joace si rezerva (pentru pozitiile 3 si 4). Solutii sunt pentru el in echipa Sibiului , ramane de vazut ce decide conducerea si daca au solutii mai bune , sau poate alte planuri (de viitor - atentie Kenny are o varsta, plus e predispus la accidentari).
PostPosted: 24.07.2007 18:47
razvan ce bine suna expresia ta "Solutii sunt pentru el in echipa Sibiului" de parca am avea o 11 oameni si hai parca ar merge si un Kenny acolo cand oboseste Lebron James=))..cred ca va asteptati la prea mult pt sez viitor sincer sper doar sa nu ne facem de minune..
PostPosted: 24.07.2007 18:47
ca tot ziceati de argrett...agrett a ajuns acel jucator de care am avea nevoie acum.dupa ce a evoluat sezonul trecut la o echipa de pe locul 8 in prima liga ceha acum a semnat pentru urmatorul sezon cu Decin, tot in cehia, dar care a terminat pe locul 2. daca ar fi ramas la sibiu( dar de ce sa ramana, sa isi imbunatateasca tehnica aici, sa faca parte dintr-un lot omogen cand la sibiu era nevoie de showul unui little delincvent si a altui egoist clasa intai?!) , probabil ca s-ar fi dezvoltat la fel de bine si ar fi fost un om de baza in echipa care sta sa se formeze. cat despre kenny.....va impartasesc gandul.....merita chemat inapoi.
P.S. Argrett saluta toti suporrterii Sibiului!
JOY is what happens when we allow ourselves to recognize how great things really are.
PostPosted: 24.07.2007 19:31
Mie mi-a placut foarte mult la Kenny simtul recuperarii. Iar lipsa gabaritului este compensata din plin de detenta si de plasament. Sunt N fazele in care a recuperat peste jucatori mai inalti si masivi decat el, tocmai din aceste doua motive. Iar caracterul lui ii da un plus pe care nu multi jucatori il au. Cu un asemenea recuperator, shooterii ar avea mai multa siguranta in aruncare. Io-s pentru Kenny, desi nu conteaza parerea mea. :D
Daca Frodo nu arunca inelul, eram cu totii in cacat http://www.brylu.ro/
PostPosted: 24.07.2007 19:47
Sunt complet de acord cu postul lui Razvan...in special cu ideea ca McFarland nu trebuie neaparat sa joace ca extrema de forta...cand a venit prima data la sibiu era trecut ca si pivot, desi nu are statura unui pivot...apoi dupa ce turner a fost inlaturat de la echipa si little a fost adus impreuna cu blackshear,kenny a jucat ca si extrema de forta...dar totusi cu aruncarea destul de buna, ar putea juca si ca extrema mica...pana una alta este decizia clubului si noi nu prea avem ce sa facem decat sa ne dam cu parerea pe forum...insa ar trebui ca cei din conducere sa stie ca au un jucator bun la indemana ;)
ptr. cei 3 paraziti intestinali: banica, grigoras, olaru :toilet_claw:
http://masa-cavalerilor-rotunzi.blogspot.com/
PostPosted: 25.07.2007 16:47
si mie imi place cand recupereaza si joaca pentru da nu`mi place cand vrea sa dea un dunk spectaculos si cade in cur
nu cred ca are statura potrivita pt centru,iar pentru extrema de forza loc in primul 5 e ocupat in viziunea mea de cristi craciun
ca sa nu mai spun ca cineva l`a vazut recent pe andrus antrenandu`se in sala noastra
Jos Cenzura
PostPosted: 26.07.2007 07:47
Elassar wrote:ca sa nu mai spun ca cineva l`a vazut recent pe andrus antrenandu`se in sala noastra

Andrus n-are nicio treaba cu Kenny, moldoveanu' joaca cel mai bine fundas ofensiv (pozitia 2).
PostPosted: 27.07.2007 01:05
dap,asa e
am facut prostia de a scrie fara a ma fi documentat inainte si bazandu`ma pe amintiri :)
Jos Cenzura

PostPosted: 29.10.2007 21:02
tinand cont de faptul ca in iarna o sa fie iar perioada de transferuri,si noi avem nevoie de un pivot,mie miar placea sa il revad l sibiu pe kenny,inca nu stiu daca chiar ar fi posibil...kenny are deja o echipa,iar noi avem deja prea multi americani...totusi...credeti ca se poate face ceva sa revina?voi ce spuneti??chiar merita sa revina...si cred ca ar fi de folos echipei...dar...
PostPosted: 29.10.2007 21:11
antrenorul face echipa...
---------> Mai merita ceva?

NEVER FORGET, NEVER FORGIVE! (tocala, banica, olaru)

PostPosted: 29.10.2007 21:14
eu stiu,dar totusi...ar fi un pivot bun...si nu iar putea veni prin minte sa il aduca la echipa??????ar fi un pivot bun...
PostPosted: 29.10.2007 23:43
Kenny este extrema de forta, nu pivot...si intr-adevar ar face o pereche buna la jocul sub caciula cu Barbary...insa revenirea sa la echipa o vad aproape imposibila...peste 2 sapt Andrus va fi naturalizat roman, si in sfarsit o sa putem sa ne folosim tot lotul...revenirea lui Kenny ar insemna reintoarcerea la metoda "un strain pe banca meciul acesta" si nu cred ca vrea nimeni asta...oricum,la criza de oameni inalti pe care o ducem, Kenny ar fi binevenit lotului! :trytofly:
PreviousNext

Return to Fosti jucatori